• Elektrické vozidlá
  • Elektrobicykel
  • Jednostopé vozidlá
  • Správy
  • 25.MAREC 2019

Švédsky minimalizmus určený do mesta

Zdroj: PC Revue
Prvá street-legal motorka od švédskej spoločnosti Cake sa práve v týchto týždňoch dostáva do predaja. I keď pravdepodobne nepôjde o lacnú záležitosť, model s názvom Kalk& (and) bol predstavený ako typický mestský prostriedok s mnohými vychytávkami. Čítajte viac.

Švédska spoločnosť Cake, vyvíjajúca ľahké elektrické motocykle, prezentovala v Denveri na podujatí Outdoor Retailer Show svoju prvú street-legal motorku, ktorá sa volá Kalk& (and).

Zatiaľ išlo len o predstavenie, motocykel by sa mal dostať do predaja v tomto roku. Vtedy bude oznámená aj jeho cena a kompletné špecifikácie.

Kalk& (and) je podobný svojmu súrodencovi Kalk OR, ktorý prišiel na trh v januári 2018. Model OR je offroadový motocykel s 51,8 V/2,6 kWh batériou, predným aj zadným pružiacim závesom Öhlins, hliníkovým rámom, tromi jazdnými režimami, konštrukčnými prvkami z uhlíkových vlákien a 2,5-hodinovou dobou nabíjania na plný výkon v štandardnej zásuvke.

Kalk& (and) vyzerá veľmi podobne ako Kalk OR, ale Cake zdôrazňuje, že komponenty novej street-legal verzie boli „vyvíjané od začiatku s ohľadom na podporu kategórie“.

Zmeny sa týkajú okrem iného podvozka, závesu, hnacieho ústrojenstva, kolies a pneumatík a mali by vyústiť do vyššej maximálnej rýchlosti, a to až 100 km/h (Kalk OR dosiahne len 75 km/h).

Nový elektrický motocykel je určený pre jazdcov, ktorí nepotrebujú plnohodnotný motocykel, ale radšej uprednostňujú niečo ľahké do mesta. Hoci cena ešte nie je známa, určite nepôjde o lacnú záležitosť, Kalk OR stojí 13 000 dolárov.

Zdroj: popsci.com, Kalk, pcrevue.sk

https://www.pcrevue.sk/a/Minimalizmus-na-dvoch-kolesach–Novy-svedsky-elektricky-motocykel