Mladoboleslavská automobilka sa vracia konceptom Škoda Klement k počiatkom svojej existencie, pričom ním poukazuje na blízku budúcnosť mobility. Veď pred 124 rokmi zakladatelia Škody, Laurin & Klement, odštartovali jej úspešnú históriu výrobou bicyklov. Vozidlo Klement je pritom akýmsi krížencom elektrobicykla a elektromotorky.

Vedúci manažér pre produkty Škoda Giudo Haak hovorí, že mikromobilita má stále väčší a väčší význam. A práve Škoda Klement je stelesnením predstáv českej automobilky o vozidle pre tento druh dopravy. Podľa výrobcu je Klement moderný, dynamický a ľahko ovládateľný, pričom cieľovou skupinou sú mladí aktívni ľudia s ekologickým cítením.

Jednostopový elektromobil od Škody je vhodný do preľudnených miest, kde by mal uľahčiť napríklad dochádzanie za prácou, pričom jeho veľkou výhodou je “zápcheodolnosť”. V rámci mestského využitia ho môžeme považovať aj za ekologickú alternatívu k automobilu.

Žiadne páčky ani káble

Základom vozidla Škoda Klement je čistý “futuristický” hliníkový rám, ktorý narozdiel od klasických či elektrických bicyklov neobsahuje žiadne páčky, káble alebo bowdeny. Nemá dokonca ani pedále, pričom na ich mieste nájdeme “podnožky”.