• Elektrické vozidlá
  • Elektromotorka
  • Jednostopé vozidlá
  • Správy
  • 25.MAREC 2019

Legendárna motorka z roku 1958 sa vracia na scénu s elektromotorom

Zdroj: mojelektromobil.sk
Retro motorka Honda Super Club sa vracia v plnej sláve. Legendárny stroj si dodnes drží svetový rekord v počte predaných motorových vozidiel v histórii – viac ako 100 miliónov kusov. Dnes prichádza na scénu v plnej sile a kráse, avšak s jednou podstatnou zmenou – elektromotorom. Čítajte viac.

Honda Super Cub je legendárna retro motorka. Jej výroba začala už v roku 1958 a stále pokračuje. Predalo sa jej už vyše 100 miliónov kusov, čím drží svetový rekord v počte predaných motorových vozidiel v histórii. Legenda sa vracia a prináša so sebou aj elektromotor.

Zaujímavý koncept

Honda má vlastné plány továrenskej verzie tejto motorky. Už v roku 2009 na autosalóne v Tokiu predstavili pôsobivý elektrický koncept. Ten sa mal do predaja dostať už v roku 2010, no nestalo sa tak. Až doteraz sa však okolo tohto modelu nič neudialo. Možno sa to však zmení. Honda odhalila veľmi zaujímavé koncepty tejto motorky, ktoré by mali byť poháňané elektromotorom.

Honda Super Cub

Automobilka začne so štandardným modelom, ktorému vymení pohonnú jednotku za elektrickú. Konkrétne sa jedná o 1000 wattový motor, ktorý poháňa zadné koleso. Miesto navyše, ktoré vzniklo odobratím motora je teraz využité na uloženie batérie. Tá je dokonca odnímateľná, takže si ju môžete zobrať domov a jednoducho nabiť.

Motorka obsahuje taktiež aj špeciálny držiak na smartfón, pomocou ktorého môžete vidieť všetky dáta, týkajúce sa vašej jazdy.  Výbornú prácu odviedla automobilka aj v oblasti káblov, ktoré sú pekne schované a nenarúšajú tak retro vzhľad motocykla.

Dojazd tohto stroja bude na úrovni 40 kilometrov. Nie je to žiadny zázrak, no na presúvanie sa po meste botaho postačí. Dojazd je garantovaný pri priemernej rýchlosti 45 km/h pri 80 kilogramovom pasažierovi.