• Elektrické vozidlá
  • Nabíjacie stanice
  • Podpora a dotácie
  • TIPY A RADY
  • 02.MAREC 2022

Nabíjanie pre obyvateľov Ukrajiny a pre ľudí, čo chcú pomôcť zadarmo.

Tesla, GreenWay a Ejoin sprístupnili bezplatné nabíjanie pre obyvateľov Ukrajiny

Invázia ruskej armády na Ukrajine spôsobila nesmierne utrpenie obyvateľstvu, ktoré pred vojnou uteká do západných susedných štátov. Z tohto dôvodu sa rozhodli traja významní hráči na trhu s nabíjacími stanicami pomôcť a priložiť ruku k dielu.

Automobilka Tesla poskytuje bezplatné nabíjanie na vybraných nabíjacích staniciach (Supercharger) v okolitých štátoch konfliktu. Týka sa to štyroch konkrétnych staníc, v Poľsku (Trzebownisko), na Slovensku (Košice) a v Maďarsku (Miškovec a Debrecín). Tesla zároveň umožní využívanie týchto staníc aj pre majiteľov iných elektromobilov.

Svoje služby poskytne aj GreenWay Infrastructure, jeden z najväčších poskytovateľov nabíjacích služieb. Na území Poľska a Slovenska ponúka 14 dní bezplatné nabíjanie pre registrovaných občanov z Ukrajiny. Bezplatné nabíjanie poskytne aj vodičom, ktorí svoj elektromobil chcú využiť na prevoz utečencov.

Neváhal ani Ejoin, ktorý až do odvolania poskytuje bezplatné nabíjanie všetkým registrovaným zákazníkom z Ukrajiny. Zároveň umožní bezplatné nabíjanie aj každému registrovanému zákazníkovi, ktorý pomáha na hraniciach s Ukrajinou.

Zdroj k úvodnej fotke: https://wallpaperaccess.com/ukraine-flag