• Elektrické vozidlá
  • Elektromobil
  • Správy
  • 30.MáJ 2019

Škoda ukázala elektrifikované sériové CITIGOe iV z Bratislavy

Automobilka ŠKODA predstavila počas majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v Bratislave po prvýkrát verejnosti svoje prvé elektrifikované sériové vozidlá SUPERB iV a CITIGOe iV.

Predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier v tlačovej správe hovorí: „Týmto vstupuje spoločnosť ŠKODA AUTO do éry elektromobility. Ide tak o výnimočný moment pre spoločnosť ŠKODA AUTO, ktorá budúci rok oslávi 125. výročie. Počiatok vstupu do éry elektromobility označujú hneď dva modely, naše prvé plne elektrické vozidlo CITIGOe iV a SUPERB iV ako prvé plug-in- hybridné vozidlo značky ŠKODA. Ďalej predstavujeme nové prevedenie našej vlajkovej lode SUPERB s vylepšeným vzhľadom a novými technológiami.“

Ako je pre elektromotory typické, jeho maximálny točivý moment je 210 Nm, ktorý je z dôvodov elektrického pohonu vyšší a k dispozícii ihneď po štarte.

CITIGOe iVz Bratislavy

Bratislava bola podľa automobilky vhodným miestom pre svetovú premiéru nového vozidla ŠKODA CITIGOe iV. Ešte v tomto roku sa totiž práve v Bratislave rozbehne výroba tohto najmenšieho, čisto elektrického modelu značky ŠKODA.

Christian Strube, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO zodpovedný za oblasť Technického vývoja hovorí: „Vstup do éry E-mobility je pre značku ŠKODA dôležitým krokom do budúcna. Vozidlá SUPERB iV s plug-in-hybridným pohonom a CITIGOe iV sú len začiatkom. Už v roku 2020 bude nasledovať prvé čisto elektrické vozidlo ŠKODA na báze modulárnej platformy pre elektromobily (MEB) koncernu Volkswagen.“

Písmeno „i“ v názve ŠKODA iV označuje vlastnosti, ktoré charakterizujú všetky vozidlá ŠKODA iV. V prvom rade sú inovatívne a inteligentné. Písmeno „V“ v názve ŠKODA iV znamená „vozidlo“.

Vozidlo do mesta

ŠKODA CITIGOe iV je vozidlo do moderného mesta. Navzdory dĺžke, ktorá je 3 597 mm, a šírke 1 645 mm, ponúka najmenšie vozidlo ŠKODA dostatok priestoru v interiéri až pre štyroch cestujúcich a batožinový priestor s objemom 250 l.

Ten je možné sklopením operadiel zadných sedadiel ľahko zväčšiť na 923 l. Vozidlo ŠKODA CITIGOe iV s pohonom predných kolies je prvé čisto elektrické sériovo vyrábané vozidlo značky ŠKODA, ktoré je vybavené elektromotorom s výkonom 61 kW.

Navzdory dĺžke, ktorá je 3 597 mm, a šírke 1 645 mm, ponúka najmenšie vozidlo ŠKODA dostatok priestoru v interiéri až pre štyroch cestujúcich a batožinový priestor s objemom 250 l.

Ako je pre elektromotory typické, jeho maximálny točivý moment je 210 Nm, ktorý je z dôvodov elektrického pohonu vyšší a k dispozícii ihneď po štarte.

Pružné zrýchlenie zo 60 na 100 km/h zvláda za 7,6 sekúnd, zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 12,5 sekúnd. Maximálna rýchlosť je 130 km/h.

ŠKODA CITIGOe iV

Zdroj: Škoda